شاید الان در عصری قرار داریم که آدما بیشتر از زندگی در دنیای واقعی، توی دنیای مجازی زندگی می کنن! اینستاگرام، فیسبوک، وایبر و خیلی برنامه ها وسایتهای دیگه ای که عده ی زیادی رو سرگرم کردن و عملاً شب و روز رو ازشون گرفتن! حالا غول نرم افزاری دنیا، یعنی مایکروسافت، در دنیای مجازی و در سایت “چند ساله به نظر می رسم؟” ابتکار جالبی به خرج داده و با الگوریتم های جالبی، علاوه بر تشخیص جنسیت، سن شما رو حدس میزنه! البته سنی که این سایت برای شما حدس میزنه با  توجه به ویژگی های عکس، (مثل نور، زاویه ی دید و …) تغییر می کنه.

سایت How Old به شدت مورد استقبال قرار گرفته، به طوری که  ۲۴ ساعت بعد از راه اندازی، ۱۵۰۰۰ بار در موردش توییت شده و بیش از ۳۵ هزار نفر، ازش استفاده کردن! شما می تونین نه تنها عکس خودتون رو، بلکه عکس هر فردی رو که میخواین به این سایت بدین و سنش رو تحویل بگیرین!! کار با این سایت خیلی خیلی آسونه، کافیه به How Old برین و روی گزینه ی “use your own photo” کلیک کنین. حالا یا عکستون رو از توی حافظتون انتخاب کنین یا همون موقع عکس بگیرین، بعد از انتخاب، سایت شروع به آنالیز عکستون می کنه و بسته به وضوح و ویژگی های چهره، پس از چند ثانیه، نتیجه رو بالای سرتون نشون میده!

بعد از چندساعتی که از راه اندازی این سایت میگذره، علاوه بر تصویر شخصی افراد، تصاویر افراد مشهور، مثل مردان سیاسی، بازیگران، خواننده ها و … در این سایت تست شده!

منم اینجا چند نمونه براتون گذاشتم، اول رییس جمهور خودمون: دکتر حسن روحانی رو تست کردم که سن ایشون، ۶۶ ساله و بنابراین سایت بسیار دقیق تنها یک سال جوونتر نشون داده ایشونو.  که ما هم خوشحالیم دکتر روحانی جوونتر به نظر میرسن!rouhani

برای تست دوم، عکس پدر مایکروسافت، بیل گیتس رو گذاشتم که به نظر میرسه این سایت به پدرش کمی کم لطفی کرده و گیتس ۵۹ ساله رو، ۷ سال پیرتر نشون میده!

bill

ویژگی جالب این سایت اینه که شما می تونید عکس های دسته جمع سایتون رو هم تست کنین، بعد از اینکه عکس رو انتخاب کردین، سایت، جنسیت و سن هر کس رو بالای سرش نشون میده! در ضمن این سایت عکسها رو در دیتابیسش نگه نمیداره.

اینم عکس خودم که این سایت عزیز لطف کرد و سن منو ۳ سال کمتر نشون داد! منکه خیلی خوشم اومد،خیلی سایت خوبیه(!!) حتما شما هم امتحان کنین و اگه دوست داشتین نتیجشو برامون کامنت کنین.

how-old_test