اگر برای uninstall کردن نرم افزاری از روی ویندوز کامپیوترتان بنا به هر دلیلی از محیط گرافیکی یا همان GUI ویندوز نمی توانید استفاده کنید و یا می خواهید از طریق batch file اقدام به uninstall کردن برنامه ای بکنید، تا انتهای این مقاله کوتاه با ما همراه باشید تا چگونگی انجام این کار را بررسی نماییم.
برای انجام این کار می بایست از ابزاری تحت عنوان WMIC استفاده کنید که از طریق محیط Command Prompt ویندوز قابل دسترس می باشد. پس ابتدا با زدن عبارت cmd در Run به محیط Command Prompt می رویم و در آنجا عبارت WMIC را تایپ کرده و اینتر می کنیم. اکنون با عبارتی شبه به متن زیر مواجه می شوید:

wmic:root\cli>
حال عبارت زیر را وارد نمایید:

product get name

پس از چند ثانیه لیستی از تمامی نرم افزارهای نسب شده بر روی کامپوتر خود را مشاهده خواهید کرد. اکنون دستور زیر را وارد کنید. فقط توجه داشته باشید که بجای application name باید نام نرم افزار مورد نظر را دقیقاً مانند همان نامی که در لیست داده شده در دستور قبل آورده شده است بنویسید.
product where name=”application name” call uninstall

اکنون از شما پرسیده می شود که آیا مطمئن به حذف برنامه مورد نظر هستید یا خیر که برای تایید باید یک حرف Y تایپ کرده و اینتر کنید. اکنون پیام Method execution successful را مشاهده می کنید که به معنیuninstall شدن برنامه مورد نظر می باشد